Planujesz budowę domu i zastanawiasz się jak powinien wyglądać? W jakim stylu ma być zbudowany?
Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany, warto zapoznać się z obecnymi trendami w budowie domów. Na pewno znajdziesz wśród nich inspirację.
Dzisiejsze standardy – kilka słów o funkcjonalności
Na początek – kilka słów o tym, co przez ostatnie lata stało się już standardem, jeśli chodzi o budowę domów. Dziś ludzie chętnie decydują się na dwa poziomy w budynku – parter i w pełni funkcjonalne drugie piętro, czasem zaadaptowane poddasze. To wygodne zwiększenie powierzchni, na której będziemy na co dzień funkcjonować.
Kolejnym, popularnym elementem jest garaż na dwa samochody. Nierzadko domy budujemy na przedmieściach, daleko od centrum, z czym wiąże się potrzeba dojazdów, między innymi do pracy.
Dlatego zazwyczaj w rodzinie mamy już nie jeden, a dwa samochody. Jeśli mamy jeden – wysoce prawdopodobne jest, że w najbliższych latach kupimy kolejny. Aby nie martwić się wtedy, gdzie go zaparkować, lepiej od razu zdecydować się na większy garaż.
Dodatkowy pokój dla gości – ostatnio również staje się popularnym rozwiązaniem. Kiedy mieszkamy kilkanaście kilometrów od centrum i zapraszamy gości, dobrze móc zaoferować im możliwość przenocowania.
Klimatyzacja
Warto pomyśleć także o klimatyzacji – w ostatnich latach chętnie decydujemy się na jej instalację w naszych mieszkaniach i domach. Możemy ułatwić sobie życie w przyszłości i nie planować kolejnego remontu oraz uniknąć nieestetycznych kabli, jeśli montaż klimatyzacji zlecimy od razu.
Na co zwracać uwagę przy wyborze projektu?
Przede wszystkim, ważna jest funkcjonalność. Dom musi być dostosowany przede wszystkim do Twoich potrzeb, ponieważ Ty masz w nim mieszkać. Weź pod uwagę swoją sytuację zawodową – jeśli pracujesz z domu, warto pomyśleć o pokoju przeznaczonym wyłącznie do pracy.
Jak wygląda Twoje życie rodzinne i towarzyskie? Masz lub planujesz mieć dzieci? Regularnie bywają u ciebie goście? To istotne pytania, które należy sobie zadać, zastanawiając się nad najbardziej odpowiednim rozkładem pomieszczeń.
Jak wybrać realizatora projektu?
Najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie jednej ekipy, która jest w stanie zająć się każdym aspektem przedsięwzięcia. Od projektu do wykończenia. Mamy wtedy gwarancję, że wszystko w domu będzie spójne. Warto postawić na jeden zespół, który weźmie odpowiedzialność za całokształt.
Jest wiele zalet pracy z jednym zespołem projektanci tworzą wizję wnętrza lub całego budynku, ekipa budowlana wykonuje go w całkowitym porozumieniu z twórcami, nad całością czuwa specjalista z uprawnieniami, a kosztorysant dba o pieniądze i czas klienta – w takim wypadku nie ma miejsca na niedomówienia, czy błędy.
Jeżeli projekt zlecisz w jednej firmie, budowę w kolejnej, nie uda Ci się uzyskać takiego efektu spójności, jaki gwarantuje Architegia. Firma bierze odpowiedzialność za wszystko, więc wszystko się dla niej liczy.
Kiedy decydujesz się na projekt budowy domu i chcesz, aby był dobrze wykonany – najlepiej będzie zlecić to profesjonalistom. Jeżeli nie chcesz wybierać między doświadczeniem a wiedzą teoretyczną wybierz Architegia z Krakowa. Posiadamy zarówno doświadczenie praktyczne, jak i przygotowanie zawodowe oraz ukończone liczne szkolenia.